Pečiatky od firmy Alamex

Pečiatky sa na našom trhu nachádzajú vo veľkom množstve a variáciách. Každá firma, ktorá dopytuje peciatky za svojím podnikateľským úmyslom by si však mala najskôr prezrieť aké sú možnosti na trhu.

Pečiatky slúžia ako prezentácia firmy na úradných dokumentoch a listinách, takže by mali mať svoju vážnosť a spĺňať všetky oficiálne náležitosti.

To však neznamená, že by sa na pečiatke malo nachádzať obchodné meno spoločnosti, IČO, DIČ a to je všetko. Ak chce firma prezentovať svoje podnikanie v čo najlepšom svetle, mala by aj do tejto formy prezentácie vniesť trošku kreativity.

Okrem nevyhnutných informácií o firme v troch riadkoch, by na pečiatke mohlo byť umiestnené aj logo firmy, či spoločnosti. Pečiatka je tak oživenejšia, no nestratí svoju vážnosť. Taktiež firma už komunikuje svoje logo, čo je pre zákazníka veľmi dôležité a práve pečiatka je na to vhodná forma.

Pečiatky sú však dostupné v rôznych tvaroch. Ak ju chcete využívať na formálne dokumenty máte dostupný len hranatý tvar pečiatok. Prečo je tomu tak? Pečiatky, ktoré majú kruhový tvar sú zväčša používané vo vláde a na úradoch a práve tento tvar slúži ako spoznávacie znamenie. Taktiež aj ich farba, ktorá je zväčša červená.

Aký máte teda výber, čo sa týka farieb pečiatky? Červená sa neodporúča, no ostatné sú všetky na výber. Nie je však úplne vhodné dávať si pečiatku do bledej farby, nakoľko nebude viditeľná. A keďže pečiatka sa používa na úradné dokumenty, jej odtlačok by mal vydržať čo najdlhšie je možné. Takže sa odporúčajú tmavé farby. Či už pôjde o odtiene čiernej, hnedej, zelenej, či modrej pečiatky. Je to na vás a vašich preferenciách.

Väčšina predajní si však za neštandardné požiadavky vypýta extra poplatok, takže počítajte s tým, že ak si vyberiete úplne nezvyčajnú pečiatku, za jej neštandardnosť si budete musieť aj zaplatiť. No v tom prípade potom platí pravidlo, že nie je pečiatka, ako pečiatka.