TV programy a ich využitie

Televízne programy sú hlavnou náplňou televízie ako takej. Všetko je to spleť vysielania na rôzne témy, rôzne štýly a rôzne druhy televíznych programov, každý na iný spôsob. Televízne programy môžme rozdeliť napríklad na relácie, seriály, dokumenty, filmy. Programy sa vysielajú podľa vysielacieho času, ktorý závisí od toho, pre akú vekovú skupinu je daný TV PROGRAM určený.

Ide o to, aby sa vyťažilo z pozeranosti čo najviac. Hlavný vysielací čas sa začína o 19:00 a je najviac platený, najviac sledovaný a reklamy v ňom sú tiež najviac ziskové ale aj najdrahšie. Dôvod je jednoduchý, ľudia sú poväčšine doma sú zvyknutí už na akúsi dennu rutinu, kde si zapnú hlavné správy a neodbiehajú ani počas reklám, čo sa dá v prospech nich veľmi dobre využiť.

Robia sa neustále verejné ankety medzi divákmi, čo sa im páči a čo naopak nie, čo by na televíznom vysielaní vylepšili alebo čo by ešte privítali. Od diváka závisí všetká sledovanosť, čo sa rovná aj ziskom, takže je vo vlastnom záujem televízie, aby si riešila tieto prieskumy a dbala na potreby diváka.

Konkurencia bola a vždy bude, hlavne čo sa týka zahraničných televíznych kanálov, zahraničných programov, ktoré má vo svojom balíčku služieb už takmer každý domácnosť a programy v nej sa vysielajú v našom rodnom jazyky, take jazyková bariéra nerobí problém. Jeden z dôvodov stagnácie našej televízie je aj neustály rast televíznych programov, čo však nič nemení na ich kvalite a hodnote.

Do budúcna nie je záruka sledovanosti presvedčiť ľudí, aby sa uspokojili s niečím podpriemerným. Hlavne kvôli tomu, že televízia má obrovský vplyv na každého a stagnácia obsahu nebude viesť ani k pokrokom v reálnom živote. Televízia by sa mala viac zamerať na hodnotu, ktorú divák získa z pozeraného televízneho programu a nie zo súťaživosti, kto bude mať viac programov, ktoré sa nakoniec aj tak dlho neudržia.

Ďalšie články: infracomfort