s.r.o. na predaj

Pravdepodobne máte svoju prácu a zarábate určitú sumu peňazí. Niekomu to stačí a vôbec sa nesťažuje, no niekto iný by si možno veľmi rád nechal zvýšiť plat. Iný by zas chcel začať s podnikaním, ale možno vôbec nevie ako na to. My poznáme jedno riešenie a tým je sro na predaj. Pokiaľ by ste sa rozhodli založiť firmu tak povediac na vlastnú päsť, stretnete sa s množstvom prekážok, ktoré by vás môžu od toho odradiť a do podnikania sa už nikdy nebude chcieť pustiť.

Preto je práve kúpa firmy s.r.o tým správnym riešením a prináša so sebou hneď niekoľko výhod, ktoré pri zakladaní firmy určite nenájdete.

Najväčšou výhodou je to, že ušetríte skutočne veľké množstvo času, ktorý by si dal využiť oveľa efektívnejšie. Nie nadarmo sa hovorí, že čas sú peniaze a v tomto prípade to platí dvojnásobne. Kúpou firmy si uľahčíte cestu k podnikaniu a rozbehnúť biznis môžete v priebehu niekoľkých dní, kým pri zakladaní firmy by sa to mohlo natiahnuť dokonca až na niekoľko mesiacov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt sro na predaj

A keďže čas sú peniaze, tak tie sú ďalšou vecou, ktorú sa vám pomocou kúpy firmy s.r.o podarí ušetriť. Pri zakladaní firmy by ste sa stretli s množstvom administratívnych poplatkov, ktoré vôbec nemusia byť lacné. Kúpou už založenej firmy sa im tak vyhnete a jednoducho len kúpite firmu a začínate podnikať.

V neposlednom rade ďalšou dôležitou výhodou je fakt, že sa nemusíte stresovať a riešiť rôzne administratívne záležitosti, ktoré vás pri zakladaní firmy neobídu a rozhodne ich nie je málo. Pri kúpe firmy akurát podpíšete zmluvu, dohodnete podmienky kúpy a následne už začínate podnikať.

Pokiaľ kúpite firmu, ktorá je zapísaná ako platca DPH, tak sa nemusíte zaoberať ďalšou radou vecí. Vyhnete sa daňovým úradom, daňovým poplatkom a zaoberať sa nemusíte taktiež ani obchodným registrom. Pokiaľ je firma platcom DPH, tak je automaticky zapísaná aj v obchodnom registri, čo je taktiež veľká výhoda.

Ďalšou výhodou je možnosť vybrať si z viacerých spoločností. Existujú tzv. ready-made spoločnosti, ktoré nikdy predtým nevykonávali žiadnu obchodnú činnosť a boli založené len kvôli ich následnému odpredaniu. Vybrať si môžete však aj spoločnosť s históriou, ktorá v minulosti vykonávala obchodnú činnosť. V tomto prípade sa však nemusíte ničoho báť, keďže spoločnosť musí mať vyrovnané všetky podlžnosti a taktiež musí byť v absolútnom poriadku po právnej stránke a taktiež v účtovníctve.