Karavanom po Európe

family and caravan

Splnili ste si svoj dávny sen, kúpili ste si karavan a vo svojich oblakoch fantázie a snových zámkoch sa už vidíte na všetkých tých krásnych európskych plážach, v prenádherných lesoch, v najmajestátnejších horách, na najzaujímavejších túrach a najpohodlnejších kempoch? Vidíte sa ako ste stále zrelaxovaní, pretože vám odpadá fúra starostí s vybaľovaním, prenášaním a všetkými tými nepohodlnými vecami spojenými s cestovaním a starostlivosťou o všetku tú batožinu, ktorej pribúda s každým novým potomkom vo vašej rodine?

Vieme o tom svoje. Špeciálnou vekovou kategóriou, ktorá niekoľkokrát znásobuje vašu batožinu sú tí najmenší členovia rodiny. Ich oblečenie je síce najmenšie, musia ho mať však niekoľko na deň, pretože sa často zašpinia a nie málo krát sa im podarí presiahnuť únosnú kapacitu plienky a jej obsah sa ani neviete ako, ocitne na tom novom krásnom ružovučkom pyžame. Okrem kapitoly s oblečením, je dôležité pri cestovaní nezabudnúť na všetky tie veci, ktoré ich majú (nielen) počas cesty zabaviť, ceruzky, papiere, knihy, najrozličnejšie kreatívne hračky. A povedzme si pravdu je to hlavne pre vaše dobro. Ak sa k tomu pridá ešte všetko športové vybavenie, do hôr, na pláž aj do vody, kapacita karavanu je skoro naplnená. Nezabúdajme ešte na kozmetické potreby, kvalitná bio kozmetika je pre našich drobcov dôležitá.

Aj preto je karavan ideálny pre cestovanie s deťmi. Všetky tieto veci si v ňom nájdu svoje miesto a vy s prehľadom vyberiete zakaždým to, čo budete potrebovať. Týmto spôsobom sa s deťmi dajú precestovať v aute aj mesiace. Ak máte flexibilnú prácu a deti ešte nemusia chodiť do školy, cestujte, je to najlepší čas na spoločné spoznávanie sveta. Môžete precestovať veľmi pohodlným spôsobom tisícky kilometrov. Odpadávajú vám akékoľvek časové plány, rezervácie hotelov a podobne. Vo svojom dome sa neustále vozíte a je na vás, kde sa ako dlho zdržíte, pred tým ako sa vyberiete ďalej.