Keď kamarátstvo prerastie do lásky

Erik so Simonou boli kamaráti od malička. Klasický príbeh. Poznali sa veľmi dobre, výborne si rozumeli v každej oblasti. Prežívali spolu všetky svoje rozchody aj zamilovania a rozprávali sa o všetkom možnom. Simona chcela Erikovi nejeden krát vyložiť z kariet mesačný horoskop a on jej zas hodiny rozprával o svojich cvičiacich technikách. Samozrejme to nekončilo ani pritom, ktorá maska na tvár je najlepšia a podobne.

Erik ani Simona však nikdy nemali vážny vzťah. Ich okolie si myslelo, že je to preto, že v skutočnosti sa milujú navzájom, oni si to však nechceli pripustiť. Boli predsa najlepšími kamarátmi. 

Raz spolu odišli na dovolenku do Thajska. More, Slnko, masáže, drinky a pláž. Nechýbalo veľa na to, aby Erik v tejto uvoľnenej atmosfére Simonu pobozkal. Simona to vycítila a chopila sa iniciatívy. V ten večer sa spolu milovali, na pláži za svitu mesiaca. Neskutočná romantika. Na druhý deň pokračovali v mileneckom nastavení a veľmi sa im to pozdávalo a ostalo im to až do konca dovolenky.

V Bratislave si zavolali taxík, každý na svoju adresu a rozlúčili sa klasickou kamarátskou pusou. Potom bol  medzi nimi isté obdobie zvláštne ticho, nikto nevedel jak sa správať. Či to bol len thajský úlet, alebo k sebe skutočne niečo cítia a chcú to spolu skúsiť?

Erik sa po týždni objavil vo dverách Simoninho bytu s kyticou tých najkrajších kvetov v celej Bratislave. Povedal, jej, že vie, že je to bláznivé, ale že je najlepšia žena, akú kedy spoznal a do konca života by si vyčítal, keby to spolu neskúsili.

Simona sa mu hodila okolo krku a pobozkala ho so slovami. Je to bláznivé, ale tiež to chcem skúsiť.

Dobre, že to skúsili. Dnes je z toho pokusu na svete 5 členná šťastná rodinka, ktorá má to šťastie, že jej základ tvoria najlepší kamaráti.