Poznávanie jesennej Bratislavy

big city

Pri poznávaní jesennej Bratislavy vám môže pomôcť turistický sprievodca Bratislavou alebo sa môžete vybrať poznávať krásy nášho hlavného mesta na vlastnú päsť. Môžete si poznávanie naplánovať do posledného detailu, preštudovať tipy, rady a nápady, čo určite v Bratislave navštíviť, čo nemôžete minúť alebo naopak, čo vidieť nemusíte alebo ktorým častiam sa pre istotu vyhnúť. Podľa internetových recenzií a odporúčaní si môžete dopredu naplánovať aj to, kde je najlepšie sa najesť, kde si vychutnáte najlepšiu kávu, kde upečú najlepší cheescake alebo bratislavské rohlíčky. Druhá možnosť je nechať všetko na spontánnosť a zažiť to trochu dobrodružnejšie. Proste ísť za nosom, tam, kde vás to bude ťahať. Je síce možné, že nenaďabíte na všetky „musíte vidieť“ miesta, neochutnáte všetky vychýrené špeciality, za to je viac ako pravdepodobné že z výletu po Bratislave budete mať autentický jedinečný zážitok, taký, ktorý sa už nebude opakovať a je viac ako pravdepodobné, že si to užijete viac ako kopírovanie nejakej turistickej šablóny. Nebudete mať totiž žiadne očakávanie, čakajú na vás samé prekvapenia a garantujem vám, že si to užijete viac.

Nebuďte prekvapený ak vás miestami obkolesí vianočná nálada. Nie nemyslím teraz tou radosťou s poznávania, ale vianočnou výzdobou, ktorá sa už na neskoršiu jeseň začína v meste objavovať stále viac.  Osvetlený umelý vianočný stromček vo výklade obchodu s čisto vianočnou tématikou na konci októbra? Nie, bohužiaľ to nie je žart, ale krutá realita, ktorá je v našom konzumnom svete, čoraz bežnejšia. Vianoce sú predsa pre obchody tým najúspešnejším obdobím v roku, tak prečo s nimi nezačať už na jeseň, všakže? Veď to vôbec nevadí, že sa tým totálne stráca čaro Vianoc.

Nenechajte si však touto vianočnou šialenosťou na jeseň pokaziť váš výlet a užite si ho najviac ako sa dá. Bratislava je krásne mesto a má čo ponúknuť.