Dajte si pozor na ordinačné hodiny lekárov počas leta.

Leto je klasicky obdobie oddychu a dovoleniek a to platí aj pre lekárov. Či už sa jedná o vášho ortopéda, psychoterapeuta alebo pediatra vašich detí, nespoliehajte sa na ich bežné ordinačné hodiny.

 

Ľahko sa môže stať, že budete potrebovať pomoc  zubára, prípadne zubnej kliniky a náhodou budú práve čerpať dovolenku. V takom prípade budete odkázaný na alternatívnu pomoc, prípadne až odklad konzultácie u odborníka na jeseň.

Aj lekári majú zo zákona nárok na čerpanie dovolenky a v letnom období sa vám môže stať, že na to pozabudnete a môžete zostať  pred zatvorenými dverami nepríjemne prekvapení.

Ako však postupovať v prípade, že ordinačné hodiny neustriehnete a  potrebujete pomoc?

Navštívte zastupujúceho lekára

Keď si lekár čerpá dovolenku, vždy ho zastúpi nejaký iný lekár, ktorý má rovnaké kompetencie a môže vám vydať napríklad aj recept na lieky. Nezúfajte a určite vyskúšajte túto možnosť, aj napriek tomu, že daného lekára vidíte možno prvý krát. Všetci sú odborníkmi a vedia, čo robia.

Pohotovosť

V akútnych prípadoch môžete navštíviť aj pohotovosť, kde by vám mali okamžite pomôcť s akýmkoľvek problémom. Existuje aj výjazdová pohotovosť, ktorá príde k vám domov pokiaľ máte problém, ktorý vám nedovolí opustiť byt.

Nevyhľadávajte príznaky na internete, oslovte radšej internetovú kliniku.

Až 70% ľudí sa snaží vygoogliť si svoju diagnózu na základe príznakov. Takýto postup však nie je najlepším riešením a ľahko môžu dostať nesprávne odporúčania od šarlatánov, a vôbec nie odborníkov. Skúste využiť radšej službu internetovej kliniky, kde máte záruku, že komunikujete s odborníkom. Vyberiete si druh konzultácie a lekárovi popíšte svoj problém. Ide síce o platenú službu ale máte istotu, že vaša diagnóza bude určená správne. Platby sa pohybujú v závislosti od druhu konzultácie a špecialistu.

Ešte pred začatím letných prázdnin vám radíme skontrolovať si ordinačné hodiny vášho lekára. Zvýšte svoju opatrnosť na dovolenkách či výletoch aby ste ideálne, služby lekára nemuseli počas leta vôbec využiť.